Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

 • Platnosci

  Platnosci
Uchwyty do mebli.
Uchwyty do mebli np. czarne, złote itp. | TM Akcesoria Meblowe

Uchwyty do mebli.

 Uchwyty do mebli kuchennych, mebli biurowych, szaf, garderób itp. To najpopularniejsze akcesoria meblowe, które poza swą praktyczną funkcją pozwalają nadać meblom charakteru. Występują w wielu fasonach i wariantach kolorystycznych np. czarne, białe czy złote. A także w różnych długościach. Wykonane z różnych materiałów, od tworzywa sztucznego przez różne metale (ZnAl, Aluminium, stal) a także drewna i porcelany. Występują w rożnych długościach i rozstawach otworów montażowych.

Aktywne filtry

Uchwyty do mebli.

Uchwyty do mebli należą do najbardziej rozbudowanej podkategorii w sklepie z akcesoriami meblowymi. W naszej ofercie znajdziesz rozbudowaną gamę uchwytów meblowych różnego typu, z podziałem na kolory i fasony, co pozwali Ci na szybkie znalezienie odpowiedniego artykułu.

Uchwyty meblowe spełniają w meblach głównie dwie podstawowe role:

 • Funkcjonalną. Pozwalają łatwo i wygodnie korzystać z mebli, czyli otwierać i zamykać np. drzwiczki i szuflady.

 • Estetyczną. Dzięki swej ogromnej różnorodności (różne kolory, wzory i długości) pozwalają meblom nadać oryginalności i charakteru, a także odświeżyć ich wygląd.

Uchwyty do mebli - ich rodzaje.

Uchwyty meblowe to ogromnie rozbudowany dział wśród artykułów do mebli, jednak jest kilka cech według których można je podzielić.:

 

 •  - Kolory uchwytów do mebli.

  Jednym ze sposobów na podział uchwytów do mebli jest ich kolor. To chyba najbardziej rozbudowany podział, ponieważ ilość kolorów uchwytów, ich odcieni i kombinacji ze sobą jest ogromna.

  Najwygodniejszym podziałem jest ich podział wg. koloru dominującego.

  Najpopularniejsze kolory uchwytów do mebli to: złoty, biały, czarny, chrom, satyna ( lub mat nikiel), srebrny (czasami też chrom mat lub aluminium), stare złoto, stare srebro

   

 •  - Długość i rozstaw uchwytów do mebli. 

  Już sama mnogość wzorów wśród uchwytów powoduje, że mają one różne długości. Pomijając rozmiary nietypowe, większość uchwytów jest jednak znormalizowana i posiada konkretny rozstaw otworów montażowych, które podajemy w milimetrach.

  Najpopularniejsze rozstawy uchwytów to: 16, 32, 64, 96, 128, 160, 192, 224, 256, 288, 320, 352, 384, 416 (itd. co 32 mm)

   

 • - Materiał z którego wykonano uchwyt do mebli.

  Uchwyty wykonane są z różnych materiałów, od tworzywa sztucznego przez różne metale (ZnAl, Aluminium, stal), a także drewna i porcelany.

   

 • - Przeznaczenie. Uchwyty do mebli kuchennych, loftowych, stylowych, retro i szaf.

  Często stosuje się także podział uchwytów ze względu na przeznaczenie np. uchwyty do mebli kuchennych, uchwyty stylowe, uchwyty retro, uchwyty do szaf itp. Jest to podział bardziej subiektywny, ponieważ uchwyty te różnią się tylko fasonem. Materiał, kolor, i rozstaw jest ten sam jak wyżej. Jednak ten podział jest także stosowany.

   

 • - Sposób montażu uchwytu meblowego.

  Uchwyty montuje się do mebli na różne sposoby. I także według sposobu montażu możemy je podzielić na:
  • Montowane klasycznie, są przykręcane śrubą (4 mm) od tyłu frontu, poprzez nienawiercenie otworów.
  • Uchwyty wpuszczane w front meblowy, drzwiczki. Tu wymagane jest wcześniejsze wyfrezowanie otworu, w który następnie osadzony jest uchwyt.
  • Uchwyty krawędziowe, nakładane. To specyficzny rodzaj uchwytu, którego montaż odbywa się poprzez nałożenie na krawędź drzwiczki i przykręcenie od tyłu (rzadziej ale także spotykane wbicie i przyklejenie)

 

W naszej ofercie znajdą Państwo pełną gamę uchwytów meblowych różnego koloru, wzoru i długości. Wszystkie wstępnie podzielone na kategorie, co pozwala na szybkie znalezienie odpowiedniego produktu. Uchwyty te są rożnych rozpiętościach cenowych co sprawia, że w ofercie znajdują się uchwyty do mebli na każdą kieszeń.